چهار شنبه 2 خرداد 1397
English
نمایندگان گروه مقاوم سازی دریابیگی

مقاوم سازی دریابیگی

1395/01/16 در ساعت 15:13:54

اختراع روش نوین مقاوم‌سازی ساختمان‌های بنایی با کابل‌های پیش تنیده

روش نوین مقاوم‌سازی ساختمان‌های بنایی با کابل‌های پیش تنیده توسط پژوهشگران دبیرخانه کنفرانس‌های مقاوم‌سازی ایران در تبریز اختراع شد.

 اختراع روش نوین مقاوم‌سازی ساختمان‌های بنایی با کابل‌های پیش تنیده

روش نوین مقاوم‌سازی ساختمان‌های بنایی با کابل‌های پیش تنیده توسط پژوهشگران دبیرخانه کنفرانس‌های مقاوم‌سازی ایران در تبریز اختراع شد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از مرکز اطلاع‌سانی دبیرخانه دایمی کنفرانس‌های مقاوم‌سازی ایران، روش نوین مقاوم‌سازی ساختمان‌های بنایی با کابل‌های پیش تنیده توسط پژوهشگران دبیرخانه کنفرانس‌های مقاوم‌سازی ایران در تبریز اختراع شد.

این طرح که در نمایشگاه منطقه‌ا‌ی اختراعات رونمایی شد توسط سید آرش سهرابی و صمد دهقان دو تن از پژوهشگران دبیرخانه کنفرانس‌های مقاوم‌سازی ایران اختراع و به ثبت رسیده است.

سید آرش سهرابی در خصوص اختراع روش نوین مقاوم‌سازی ساختمان‌های بنایی با کابل‌‌های پیش تنیده اظهار داشت: عموماً برای مقاوم‌سازی ساختمان‌های بنایی به ویژه ساختمان‌های آموزشی روش‌های گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد که غالباً قدیمی بوده و در محاسبات آنها از نرم‌افزارهای قدیمی استفاده می‌شود.

وی گفت: طبیعتاً اجرای روش‌های کنونی زمانبر بوده و هزینه بالایی هم دارد حال آنکه در روش کنونی ارائه شده از روش‌های بسیار نوین و جایگزین استفاده شده است به طوری‌که نیروی جانبی حاصل از زلزله توسط کابل‌های پیش تنیده که سقف را به پی متصل کرده‌اند تا حدود بسیار زیادی مهار می‌شود.

سهرابی اضافه کرد: اجرای این طرح در کشورمان باعث کاهش هزینه‌های مقاوم‌سازی تا 40 درصد شده و سرعت عملکرد مقاوم‌سازی را افزایش می‌دهد به طوری‌که یک ساختمان را می‌توان با استفاده از این روش در کمتر از دو ماه مقاوم‌سازی کرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر کشورهایی همچون سوئیس، آلمان و آمریکا از این روش برای مقاوم‌سازی ساختمان‌های بنایی استفاده می‌کنند که ایران اسلامی نیز به این مجموعه اضافه شد.

سهرابی گفت: گزارش کامل اختراع روش نوین مقاوم‌سازی ساختمان‌های بنایی با کابل‌های پیش تنیده به صورت مقاله در جنب چهارمین کنفرانس بین‌المللی مقاوم‌سازی در اردیبهشت 1391 در تبریز ارائه می‌شود.

گزارش مرکز اطلاع‌رسانی دبیرخانه دائمی کنفرانس‌های مقاوم‌سازی ایران می‌افزاید، از این تیم تحقیقاتی، پیش از این نیز هفت اختراع برجسته دیگر در زمینه بتن و افزایش دوام آن و مقاوم‌سازی در مسابقات بین‌المللی داخلی و خارجی اختراعات به ثبت رسیده است.

تماس با گروه مقاوم سازی دریابیگی
phone
تلفن تماس: 8-88104097 - 66558278 - 88564673 - 44288835
تلفن همراه: 09128000675
آدرس الکترونیک: info@frpseismic.com
آدرس 1: صادقیه، برج گلدیس، ط3، واحد 317
آدرس 2 : خیابان مطهری، بعد از خیابان میرعماد، شماره 181، طبقه3، واحد12
آدرس 3 : خیابان بهبودی - نرسیده به ستارخان - نبش کوچه بقال باشی - ساختمان پردیس - طبقه 3 - واحد 6
آدرس 4: سعادت آباد - خیابان علامه جنوبی - خیابان 24 شرقی - پلاک 21 - واحد 8
نظر جدید
شما هم نظر دهید: